Wystawa artbooków studentów uczelni artystycznych w Muzeum Książki Artystycznej

Zapraszamy na wystawę artbooków zrobionych samodzielnie przez studentów różnych uczelni artystycznych, którzy wzięli udział w warsztatach z tworzenia publikacji fotograficznej metodą concept wall organizowanych przez Magazyn Fotograficzny Szkoły Filmowej TON z udziałem kolektywu twórczego 19 Rzek w Łodzi.

 

Wystawa oraz spotkanie z autorami książek artystycznych i z prowadzącymi warsztaty:

3 grudnia 2021, piątek
godz. 17:30
Muzeum Książki Artystycznej
ul. Tymienieckiego 24 w Łodzi

 

Przez kilka miesięcy spotykaliśmy się na warsztatach z tworzenia publikacji fotograficznej zorganizowanych dla wybranych na podstawie open call studentów różnych szkół artystycznych. Warsztaty składały się z poszczególnych etapów samodzielnego tworzenia zina: prowadzenia narracji wizualnej, obsługi programów graficznych, działań introligatorskich. Prowadzącymi byli Bartek Talaga i Marcela Paniak z Magazynu Fotograficznego Szkoły Filmowej TON oraz Franek Ammer, Piotr Zbierski, Bartosz Staszewski z kolektywu 19 Rzek w Łodzi. Efektem wspólnej pracy jest 10 autorskich publikacji, samodzielnie stworzonych przez każdego z uczestników. Każda z książek poprzez zastosowanie różnych środków twórczych podkreśla wyjątkową indywidualność autora.

 

Swoje artbooki zaprezentują: Mariusz Drezniak, Natalia Giedryś, Natalia Godek, Iza Makocka, Celina Przyklęk, Magda Skotnicka, Milena Soporowska, Ola Szajnecka, Tomek Tofilski, Maciek Zych.

Projekt pn.: „Cykl warsztatów z tworzenia publikacji fotograficznej – TON 2.0” realizowany w ramach zadania publicznego zleconego i współfinansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki.