Magazyn TON to pismo tworzone przez społeczność studentów fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi, którzy poprzez różne eksperymenty z formą i treścią wspólnie wypracowują wyjątkową publikację z fotografiami oraz artykułami o tej tematyce.

Zespół redakcyjny złożony jest ze studentów i z opiekunów, którzy w ciągu roku akademickiego wspólnie pracują nad publikacją kolejnego numeru. Praca nad magazynem uwzględnia wszystkie etapy tworzenia publikacji, czyli od samego projektu, przez edycję tekstów i grafik, aż do produkcji w druku czy w sieci. Poszczególne działy magazynu, których tytuły są wariacjami nazwy TON, uzyskują swoje ostateczne brzmienie słowno-obrazowe między innymi pod takimi hasłami, jak WYSOKI TON, KATATONIA, TONDO, przedstawiając fragmenty prac magisterskich, rozmów, eksperymentów twórczych, i innych. Całość jest więc wynikiem pracy zgranego zespołu, którego publiczność stanowią nie tylko czytelnicy i widzowie ze środowiska szkolnego, ale również wszyscy miłośnicy oryginalnych publikacji fotograficznych.

Magazyn w wersji papierowej dystrybuowany jest poprzez stronę internetową Księgarni Szkoły Filmowej w Łodzi: https://ksiegarnia.filmschool.lodz.pl/.

Magazyn w wersji cyfrowej prezentowany jest na stronie internetowej https://ton-mag.pl/, która skupia w sobie artykuły i portfolio studentów ze Szkoły Filmowej w Łodzi oraz innych zaproszonych osób.

Zespół redakcyjny: Bartłomiej Talaga, Marcela Paniak, Dawid Szablewski, Agata Hejchman.

Projekt strony: Jarosław Parczewski.

Magazyn publikowany przez Szkołę Filmową w Łodzi: https://www.filmschool.lodz.pl/.

Projekt pn.: „Opracowanie cyfrowe fotograficznego magazynu TON w formie multimedialnej” realizowany w ramach zadania publicznego zleconego i współfinansowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.