Jestem z Nowej Huty. Studiuję na Grafice krakowskiej ASP. Interesuje mnie to, jak pokazujemy się innym i jak odbieramy otaczającą nas rzeczywistość. Zadaję pytania, czy istnieje w tych aspektach coś pewnego, jakakolwiek stałość. Fotografia pomaga mi uporządkować subiektywny świat i radzić sobie z tym, co nieokreślone. Wierzę w superbohaterki, szmateksy, kawę, rzeczy z drugiego obiegu, i że kiedyś kupię sobie BMW E30.
Izabela Makocka
Z pogranicza
Pogranicze to terytorium, na którym zjawiska nie dają się zdefiniować, emocje trudno wyrazić, a wszystko co najistotniejsze rozgrywa się pomiędzy. Mit, jakim otacza się pogranicze sprawia, że ciężko je opuścić.
Borderline nazywany jest pogranicznym zaburzeniem osobowości. Granica może być rozumiana jako skrajne postrzeganie siebie samego i otoczenia oraz skrajność poprzez jaką postrzegane przez otoczenie są osoby chore. Osoby cierpiące na borderline żyją w pewnym zawieszeniu pomiędzy kolejnymi sprzecznymi ze sobą osądami oraz emocjami, często kreując siebie oraz swój świat, jednocześnie nie umiejąc go zdefiniować.
Cykl fotograficzny pomaga mi uchwycić ulotne momenty spotykane na pograniczu. Za pomocą fotografii opisuję stany oraz emocje, które w inny sposób nie potrafią być wypowiedziane. Jednocześnie skupiam się na mistycyzmie, który otacza tę jednostkę chorobową i próbuję odpowiedzieć na pytania: Czy moje zaburzenie to ja? Czy tylko utknęłam na pograniczu?