Magdalena Kieroń - Biografia

Urodzona w Lublinie w 1994 roku. Po roku studiowania filologii angielskiej na UMCS w Lublinie zdecydowała się zwrócić ku fotografii – po ukończeniu rocznego studium w Lubelskiej Szkole Fotografii, w 2015 roku podjęła naukę w PWSFTviT, uzyskując dyplom w 2020 roku. Reprezentowała studentów na wystawie zbiorowej w Pekinie “W tej sekundzie wszyscy jesteśmy nieskończonością” w 2017 roku.

“Za pomocą aparatu staram się uchwycić emocje zarówno osób które fotografuję, jak i swoje własne. Staram się opowiedzieć swoją historię poprzez portrety moich bliskich, a także otaczającą mnie naturę. Wierzę w możliwość opowiadania uniwersalnych prawd za pomocą prywatnych fotografii. Inspiruje mnie twórczość skupiona wokół rodziny fotografów takich jak Christopher Anderson czy Elinor Carucci. Dobrze odnajduję się w reportażu, stawiając się w roli czujnego obserwatora, będącego jednocześnie uczestnikiem wydarzeń”.

Magdalena Kieroń

Przyjaciele / O nas / Niebieski

Trzy książeczki: “Przyjaciele”, “O nas”, “Niebieski” są opowieściami o relacjach.

W “Przyjaciołach” fotografując przyjaciół, skupiam się na uchwyceniu emocji, zatrzymaniu w pamięci naszych wspólnych chwil, ale także zwracam uwagę na wzajemne inspiracje – w ich malarstwie oraz mojej fotografii w okresie studiów. Moi przyjaciele są także autorami malarstwa na etui spajającym projekt.

„O nas” jest formą dialogu pomiędzy bliskimi osobami: w książce przestaję być jedynie obserwatorem, a staję się bohaterką historii. Najkrótsza opowieść przewrotnie odnosi się do najtrwalszej relacji: ojciec-córka.

Tytuł „Niebieski” przywołuje motyw morza, będącego punktem odniesienia dla naszych spotkań, a także symbolem nieskończoności i potęgi.