Monika Łuczak - Biografia

Monika Łuczak – specjalizuje się w działaniach twórczych w obszarze fotografii, rzeźby, video, instalacji multimedialnych oraz scenografii. Obecnie od 2018 prowadzi markę z biżuterią Protect Your Aura. Mieszka w Łodzi gdzie ukończyła studia fotograficzne. Posiada na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe, m.in. wystawy grupowe: Dyplomy 2020 (Łódzki Dom Kultury, Łódź, 2020), Twarze, znaki, maski (Fotofestiwal, Opole, 2019; Fotofestiwal, Świdnica, 2019), Salony Fotografii (Fotofestiwal, Łódź, 2018), Młoda Polska Fotografia. Przełamując tabu (Kopenhaga, 2017; Berlin, 2017), W tej sekundzie wszyscy jesteśmy nieskończonością (Pekin, 2017); wystawa indywidualna: Złoty Wiek (Fotofestiwal, Łódź, 2019) oraz jako kuratorka wystawy Koszula bliższa ciału (Łódź, 2020). Jest finalistką konkursu Artystyczna Podróż Hestii w 2016 roku, zwyciężczynią 61. Dorocznej Wystawy Fotografii (Gorzów Wielkopolski, 2016) i zdobywczynią Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego (2015).

Monika Łuczak

Złoty wiek

Cykl fotografii opowiadający o świecie fantazji na temat przyszłości. Wizja świata, który jest przeciwieństwem naszego. Wolna energia, spotkania z przedstawicielami pozaziemskich istot, połączenie człowieka z naturą, rozwój świadomości. Każde zdjęcie opowiada o innej przepowiedni.

Autorka, opierając się na powtarzających się wizjach z pogranicza net-artu i New Age stworzyła serię, która jest wizualizacją nie tyle anonimowych internetowych postów, co przede wszystkim głęboko ukrytych, nieuświadomionych pragnień wspólnych dla każdego człowieka. To ich obecność świadczy o naszym międzykulturowy podobieństwie, a ich realizacja oznacza transformację i początek Złotego Wieku.

 

 

Wszystkie
prace