Studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Fotografia dokumentalna stanowi punkt wyjścia w jej twórczości, którą łączy z elementami kreacji oraz innymi formami wizualnymi. Bada jej medium i ślady na niej pozostawione. Inspiruje ją człowiek i jego relacja z naturą oraz to, jak można się o nią troszczyć, co zwłaszcza dziś przejawia się także w różnego rodzaju buntach, zaczynających się tam, gdzie zawodzi system, który zwraca się przeciw społeczeństwu, eksplorując w dobie kapitalizmu jego wspólne dobro.
Natalia Godek
Rebels
„Nadzieja tkwi w założeniu, że nie sposób przewidzieć, co się stanie w przyszłości, i że w tej szczelinie niepewności powstaje przestrzeń do działania” – twierdzi Rebecca Solnit.
Powstałe obrazy są zapisem tego działania, zapisem determinacji, siły i energii przelanej podczas różnych akcji aktywistów_ek klimatycznych. Porzuciły one dotychczasowe metody działania, takie jak składanie petycji, lobbing czy głosowanie, które zawiodły, ponieważ na przeszkodzie zmianom stały głęboko zakorzenione interesy polityczne i gospodarcze. Ich główną bronią stał się bunt oraz pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, które mobilizuje społeczeństwo oraz przyciąga uwagę władz, aby wymusić zmiany systemowe.
Uczestnicząc w różnego rodzaju akcjach aktywistycznych i protestach, naświetlałam osoby czynnie w nie zaangażowane bezpośrednio na światłoczuły materiał, tworząc ich zbiorowy portret w skali 1:1. Cyjanotypie te są zatem również zapisem nadziei – nadziei na zmianę, nadziei na lepszy świat i nadziei na życie.